מה הכתובת של שגרירות פולין בישראל?

יכול להיות שהקשר של מדינת ישראל לפולין לא נתפש כקשר אדוק מידי הרי ההיסטוריה של שתי המדינות, או יותר נכון של פולין והעם היהודי, הוא לא קשר טוב ברובו. אחרי השואה של יהודי פולין, 3.5 מיליוני היהודים שהיו בפולין הושמדו או ברחו וחלק ניכר מהם, רק כמה מאות אלפים, הגיעו למדינת ישראל הצעירה. כיום לפולי יש שגרירות במדינת ישראל והקשרים בין המדינות התהדקו יותר.היכן נמצאת השגרירות הפולנית?

השגרירות הפולנית במדינת ישראל נמצאת כמו רוב רובן של השגרירויות בתל אביב, ברחוב סוטין 16. למעשה רוב השגרירויות בישראל נמצאות בתל אביב למרות שירושלים היא עיר הבירה וזאת בגלל כל הבלגן הפוליטי סביב ירושלים והסכסוך עם הפלסטינים, כאשר רק לאחרונה ארצות הברית העבירה את השגרירות שלה לירושלים והיא סחפה אחריה מדינות נוספות, ועוד כמה כאלו שהודיעו שהן מתכוונות להעביר את השגרירות בקרוב. אולי הקשר שלכם בתור תושבי מדינת ישראל בין שגרירות פולין לא נשמע לכם כל כך ברור ובטח לא חזק אך אם סבא או סבתא נולדו בפולין, אולי בקרוב תגיעו אליה.

מה יש לנו לעשות בשגרירות פולין?

למי שלא יודע, שטח השגרירויות נחשב כשטח של המדינה, כך שהלכה למעשה שגרירות פולין היא תחום השיפוט של פולין בעצמה. מה יש לנו הישראלים לחפש בשגרירות? קודם כל המטרה של שגרירות היא בסך הכל להיות נציגות, למקרה שקורה משהו לתיירים פולנים שמגיעים לארץ או שיש צורך להעביר מסרים בין המדינות. במשך ההיסטוריה השתמשו בשגרירויות כאמצעי ענישה, כמו למשל סילוק השגריר בימים שבהם יש מתחים בין המדינות ולעתים השגרירים והשגרירות בעצמה היוו מטרות לפיגועים ולחטיפות למיניהן. בכל מקרה לנו בתור ישראלים יש דבר אחד לחפש שם וזה הדרכון הפולני.

הקשר בין שגרירות פולין לדרכון הפולני

כשאנו שומעים על הקשר בין השגרירות הפולנית לבין דרכון פולני אז קל לנו להבין על מה מדובר. בסופו של דבר אם יש אזרח פולני שמטייל בישראל והוא איבד את הדרכון שלו, הוא יכול להגיע לשגרירות פולין בישראל הממוקמת בתל אביב ולהוציא דרכון פולני חדש. עם זאת, שגרירות פולין לא עולה בקנה אחד במוחם של הישראלים בנוגע לאיבוד דרכון על ידי תייר פולני אלא דווקא כדי להוציא דרכון כזה, כאשר לישראלים רבים ישנה זכאות לקבלת דרכון כזה. אמנם זה נשמע לכם מורכב ואולי התהליך נשמע ארוך אך הוא אפשרי לחלוטין, ונסביר לכם עכשיו בדיוק כיצד גם אתם יכולים ליהנות מאזרחות פולנית.

על שגרירות פולין, דרכון פולני והקשר ביניהם

·         אם אתם רוצים לקבל אזרחות פולנית אתם צריכים קודם כל לבדוק את הזכאות הראשונית שלכם. את הזכאות הראשונית אתם צריכים לברר בעצמכם ורצוי לעשות זאת עם עורך דין, כאשר לרוב היא תהיה בדיקה של שנת הלידה של סבא או סבתא שנולדו בפולין, תאריך העלייה שלהם לארץ והיכולת שלכם להוכיח זאת.
·         אחרי שתבינו שאתם זכאים אתם צריכים לגשת לשגרירות פולין ולפתוח תיק לבקשת אזרחות. תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי או לפנות לעורך דין מוסמך שיבצע זאת עבורכם, כאשר יש מגוון רחב של עורכי דין מנוסים ברחבי הארץ שכבר הוציאו למאות ישראלים את האזרחות.
·         פתיחת תיק בשגרירות הפולנית תעלה לכם 1200 שקל בממוצע וכמובן שתצטרכו להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים כדי להוכיח את הטענות שלכם. זה לא יהיה פשוט וגם על המסמכים האלו תצטרכו לעמול קשה, כולל תרגום ואישור שלהם, אך עורך דין מנוסה יעזור לכם במשימה ויעשה אותה קלה ופשוטה.


 from amichaizlaw.tumblr – Feed

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מה תפקידו של נוטריון?

דרכון אירופאי ליוצאי עדות המזרח

הוצאת דרכון פורטוגלי מדיניות כניסה