כך תתחילו לאסוף מסמכים להוצאת אזרחות פולנית

כדי לקבל אזרחות פולנית זכאותכם יכולה להיות ממש ברמת המסמך הבודד או טלפון קטן למשרד הפנים הפולני שיבשר לכם שתעודת הפטירה של סבא או סבתא, טפסים שהם השאירו או תעודת נישואין בת 80 שנה נמצאו ויישלחו אליכם בהקדם. אזרחות פולנית היא לא חלום והגיע הזמן לברר איך מגשימים אותה.מדוע כולם רוצים להיות אזרחי פולין?

אם היינו מספרים לכם לפני 20 או 30 שנים שישראלים רבים היו רוצים לקבל אזרחות פולנית בשגרירות פולין בישראל ודאי הייתם מתפקעים מצחוק ולא מבינים מה יש לכולם לחפש במדינה הקרה והמוזרה הזו, שההיסטוריה שלה ושל העם היהודי לא עולים בחיוב. ישראל מדינה יחסית מפותחת ולמרות הטרור ויוקר המחייה אין ספק שיש הרבה יתרונות לגור כאן ולא בפולין. אבל, וזה אבל גדול, בשנת 2004 הצטרפה פולין לאיחוד האירופי וכך למעשה נסללה דרכה של פולין ביעד אטרקטיבי במיוחד עבור ישראלים שבוחנים את ההיסטוריה כדי לקבל את הדרכון הנכסף שיקנה להם אישורי עבודה, לימודים זולים ואפשרות לעשות עסקים ולקנות נכסים. איך מתחילים לאסוף מסמכים ולהוכיח זכאות? זה הזמן לברר.

כך תתחילו לאסוף מסמכים להוצאת אזרחות זרה

·         כדי לקבל אזרחות פולנית זכאות ראשונית היא הדבר שתצטרכו להוכיח כדי להתחיל את התהליך. קשה מאוד להוכיח באופן מעמיק כיוון שיש צורך לפשפש בארכיונים שיכולים להיות סבוכים ומורכבים ולכן יש לבדוק תחילה האם בכלל יש לכם סיכוי סביר לקבל את האזרחות. הפולנים מעניקים אזרחות לכל מי שהיה תושב פולין לפני ינואר 1951 וזה כולל את כל השטחים שהיו שלה באותה תקופה. האם זה רלוונטי כלפיכם? בירורים משפחתיים יעזרו.
·         אחרי שהבנתם שיש סיכוי טוב שסבא יספק לכם אזרחות פולנית זכאותכם קרובה מתמיד אך הגיע הזמן לדבר בהוכחות. תעודת פטירה, תעודת גירושין, תעודת נישואין, הוכחת קניית נכס כלשהו שיכול להיות שטח או בית על אדמת פולין, תעודת סיום לימודים, סיום בית ספר, תעודת לידה או כל מסמך שקשור לפולין, יכול לספק את ההוכחות שאתם צריכים. כדי להגיע למסמכים האלו יש ליצור קשר עם משרד הפנים הפולני, או בצורה ישירה או דרך שגרירות פולין בישראל, כאשר גם ארכיונים של הצלב האדום בגרמניה יכולים לעזור. מומלץ להיעזר בעורך דין שמנוסה בתהליך כדי למקסם את התוצאות.


 from amichaizlaw.tumblr – Feedתגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מה תפקידו של נוטריון?

הוצאת דרכון פורטוגלי מדיניות כניסה