כך תגישו נכון בקשה לאזרחות פולנית

רוצים להיות חלק מאירופה?

יכול להיות שאתם שנים יודעים שיש לכם שרשים פולניים ונפל לכם האסימון רק כשהייתם בארוחת חג והגיע אליכם גפילטע פיש לצלחת. סבא וסבתא שנולדו בפולין סבלו מהיסטוריה לא פשוטה בכלל עם כל מה שהלך שם בשנות הארבעים אך העובדה שהם נולדו בפולין נותנת לכם אפשרות לקבל אזרחות פולנית. אולי אזרחות פולנית לא נשמעת לכם קורצת במיוחד אך אזרחות זו נותנת לכם את האפשרות להשתלב באיחוד האירופאי וליהנות מאינספור אפשרויות פתוחות וחדשות שלא היו פתוחות בפניכם עם דרכון ישראלי כמו למשל אישורי עבודה ולימודים מסובסדים.


כך תגישו נכון בקשה לאזרחות פולנית


·         להגיש בקשה לרשויות בפולין נשמע כמו דבר מסובך שיכול להיות מלווה בתקלות רבות ולכן חשוב לבחור עורך דין מקצועי עם קבלות בתחום שיגרום לתהליך להיראות פשוט למדי. עורך דין מקצועי מכיר את כל השלבים, עשה אותם עשרות אם לא מאות פעמים ויסדר בשבילכם הכול באפס מאמץ.
·         לפני שאתם מגישים בקשה לאזרחות פולנית עליכם לוודא במאה אחוז שאתם זכאים אליה. חשוב לבדוק את כל התנאים באתרים השונים באינטרנט. כל אחד שאביו ואמו, סבו או סבתו נולדו בפולין רשאי להוצאת אזרחות פולנית וגם ילדיו כך שסבא וסבתא שנולדו שם מספיקים כדי לקבל אזרחות פולנית. יש כמה הגבלים כמו למשל גברים ששירתו בצבא זר אחרי ינואר 1951 או נשים שקיבלו אזרחות זרה לפני ינואר 1951, מה שיפסול אותם מהזכאות לקבל את הדרכון הנכסף.
·         עצם העובדה שסבא או סבתא נולדו בפולין לא נותנת לכם את האפשרות לקבל אזרחות פולנית כל כך בקלות. עליכם להציג מסמכים שיוכיחו את הטענות שלכם וזה לא דבר פשוט. עליכם להיעזר בעורך דין מקצועי שיודע כיצד להגיע לארכיונים הכי עמוקים ברשויות הפולניות ובכלך להשיג את הטופס שמעיד על זכאותכם לקבלת האזרחות.

אגרות וטפסים


אחרי שהמסמכים נמצאו ואתם למעשה כבר בעיצומו של התהליך עליכם להגיש את כל המסמכים במסודר לרשויות בפולין דרך השגרירות. עורך הדין שלכם הוא זה שיעשה את זה עבורכם ואתם תקבלו עדכונים על התהליך, כול להסברים מקיפים על מה עתיד להיות, תשלומי האגרות וכמובן תרגום מלא של כל המסמכים במידה והם בשפה שהיא אינה פולנית.


 from amichaizlaw.tumblr – Feed


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מה תפקידו של נוטריון?

דרכון אירופאי ליוצאי עדות המזרח

הוצאת דרכון פורטוגלי מדיניות כניסה